Wiem, że będę miała CC
Stworzyliśmy kompleksowy kurs przygotowujący do cięcia cesarskiego. Mamy nadzieję, że dzięki niemu poczujesz się przygotowana i co ważne spokojna!
Opis kursu

Z każdym rokiem wzrasta ilość porodów zakończonych przez cięcie cesarskie. Często jest to niezależne od woli kobiety, a podyktowane wskazaniami medycznymi.

Blizna po cięciu cesarskim wymaga odpowiedniej pielęgnacji oraz mobilizacji, dzięki której znacznie szybciej zachodzi proces regeneracji. Niestety świadomość dotycząca konieczności pracy z blizną oraz podjęcia odpowiedniej aktywności, wciąż jest bardzo niska. 

Dlatego stworzyliśmy kompleksowy kurs przygotowujący do cięcia cesarskiego. Mamy nadzieję, że dzięki niemu poczujesz się przygotowana i co ważne spokojna!

Zanim rozpoczniesz ćwiczenia fizyczne skonsultuj się z lekarzem w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.

Dostęp do kursu jest ważny przez 24 miesiące.

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 199 zł. 

Tematy kursu

1. Dlaczego warto pracować nad blizną - wyjaśnimy Ci, dlaczego praca z blizną jest tak bardzo ważna oraz jakie konsekwencje płyną z nie podjęcia pracy z blizną.
2. Jak powinna wyglądać blizna, co powinno Cię w niej zaniepokoić - dowiesz się jak powinna wyglądać prawidłowo gojąca się blizna. Zwrócimy również uwagę na to, co powinno Cię zaniepokoić w jej wyglądzie.
3. Prawidłowa pielęgnacja blizny 
- nauczysz się prawidłowo pielęgnować bliznę w pierwszych dobach po porodzie oraz w okresie późniejszym. Przedstawimy Ci ćwiczenia, które możesz wykonać po cięciu cesarskim.
4. Sposoby na poprawę czucia w obrębie blizny - dowiesz się, dlaczego po cięciu cesarskim czujesz brzuch inaczej. Omówimy domowe sposoby na poprawę czucia w obrębie blizny.
5. Bezpieczne ćwiczenia po cięciu cesarskim - pokażemy Ci ćwiczenia, które możesz wykonać jeszcze na etapie szpitalnym. Uzasadnimy, dlaczego powinnaś leżeć na brzuchu oraz omówimy ćwiczenia, które będziesz mogła wykonać w etapie późniejszym.
6. Samodzielne techniki pracy z blizną - poznasz techniki manualne z podziałem na techniki pośrednie wykonywane w obrębie blizny, ale nie na niej samej oraz techniki bezpośrednie w wykonywane bezpośrednio na bliźnie.
7. Powrót do aktywności fizycznej po CC - powiemy Ci jak bezpiecznie wrócić do aktywności fizycznej oraz jak się do tego przygotować. Poruszymy również temat powrotu do biegania.

Zawartość kursu:
  7 lekcji
  Plan treningowy PDF
 
 Trening relaksacyjny
Created with