Przygotowanie do porodu siłami natury
Odpowiadając na potrzeby kobiet, stworzyliśmy kompleksowy kurs przygotowujący do porodu siłami natury, z uwzględnieniem przygotowania krocza do porodu.
Opis kursu

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Wraz z rozwojem fizjoterapii, zwiększa się świadomość dotycząca przygotowania ciała i psychiki do porodu. Coraz więcej pacjentek zgłasza się z chęcią wdrożenia bezpiecznej aktywności fizycznej. Kurs zawiera praktyczne wskazówki i rady jak przejść przez okres ciąży bez dolegliwości bólowych oraz jak skutecznie przygotować się do ważnego dnia jakim jest poród. Pokazane przez nas ćwiczenia i techniki są bezpieczne i łatwe w wykonaniu.

Zanim rozpoczniesz ćwiczenia fizyczne skonsultuj się z lekarzem w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.

Dostęp do kursu jest ważny przez 24 miesiące.

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 199 zł. 

Tematy kursu

1. Prawidłowy oddech i postawa w ciąży - wyjaśnimy Ci dlaczego zmienia się postawa podczas ciąży oraz pokażemy Ci jak ją skorygować. Dowiesz się również, który tor oddechowy jest dla Ciebie najlepszy oraz jakie korzyści płyną z jego zastosowania.
2. Rozejście mięśnia prostego i profilaktyka w ciąży - dowiesz się czym jest rozejście mięśnia prostego oraz jak rozpoznać jego obecność. Pokażemy Ci jak zabezpieczyć się przed nadmiernym rozejściem oraz przestawimy Ci ćwiczenia, które zwiększają elastyczność mięśni brzucha.
3. Wzmocnienie mięśni pleców oraz rąk 
- pokażemy Ci proste ćwiczenia wzmacniające mięśnie pleców oraz rąk. Dzięki tym ćwiczeniom możesz uniknąć dolegliwości bólowych w obrębie pleców.
4. Przygotowanie dna miednicy do porodu cz. 1
 - podczas tej lekcji rozpoczniemy kompleksowe przygotowanie dna miednicy do porodu, biorąc pod uwagę nie tylko okolice krocza, ale również struktury sąsiadujące.
5. Przygotowanie dna miednicy do porodu cz. 2 - dowiesz się jak wykonać masaż krocza, jak rozluźnić kość krzyżową oraz jak wykonać pozycje odciążające.

Zawartość kursu:
  5 lekcji
  Plan treningowy PDF
 
 Trening relaksacyjny
Created with