Endometrioza bez bólu
Odpowiadając na potrzeby kobiet, stworzyliśmy kompleksowy kurs, który nie tylko wyjaśni czym jest i jak się objawia endometrioza, ale również pokaże skuteczne narzędzia, które pomogą w walce z bólem i zmniejszą stan zapalny.
Opis kursu

Endometrioza to bardzo poważny problem zdrowotny 21 wieku. Z dnia na dzień coraz więcej kobiet słyszy diagnozę - to endometrioza. Światowa organizacja zdrowia podaje dane, iż endometrioza dotyka co najmniej 190 mln kobiet i dziewcząt w wieku rozrodczym na całym świecie! Choroba ta dotkliwie wpływa na komfort codziennego funkcjonowania, ponieważ wiąże się z intensywnym bólem.


Aby zwiększyć świadomość problemu oraz pomóc kobietom zminimalizować objawy endometriozy, stworzyliśmy kompleksowy kurs, który nie tylko wyjaśni czym jest i jak się objawia endometrioza, ale również pokaże skuteczne narzędzia, które pomogą w walce z bólem i zmniejszą stan zapalny.


Fizjoterapia nie leczy endometriozy lecz pomaga skutecznie zmniejszyć dolegliwości bólowe, poprawić jakość i komfort codziennego życia. Poprzez dobranie odpowiednich technik manualnych oraz ćwiczeń możesz zacząć nowe, lepsze życie bez bólu. W tym kursie chcemy przekazać niezbędną więdzę,która Ci w tym pomoże. 


Dostęp do kursu jest ważny przez 24 miesiące.

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 199 zł. 

Tematy kursu

1. Poznaj endometriozę - co powinnaś o niej wiedzieć? - przekażemy Ci niezbędną wiedzę, dotyczącą endometriozy. Dowiesz się z niej, czym jest endometrioza i jak wpływa na Twoje codzienne funkcjonowanie. Poznasz objawy oraz ograniczenia z nią związane


2. Fizjoterapia w endometriozie - dowiesz się jakie ćwiczenia powinnaś wykonywać, cierpiąc na endometriozę oraz jak wpłyną one na Twoje samopoczucie i codzienne funkcjonowanie. Poznasz również pierwszy etap naszego kompleksowego programu mającego na celu poprawę jakości życia oraz zmniejszenia bólu. Mowa o prawidłowej korekcji ciała oraz oddychaniu


3. Mobilna miednica 
- pokażemy techniki oraz ćwiczenia, które zwiększą ruchomość stawów biodrowych, zwiększą ruchomość stawów krzyżowo - biodrowych, zwiększą ruchomość kości krzyżowej, wzmocnią mięśnie dna miednicy. 

4. Trening stabilizacyjny w endometriozie 
 - popracujemy nad wzmocnieniem mięśni głębokich kręgosłupa, wzmocnieniem nóg i pośladków oraz kondycją mięśni brzucha.

5. Rozluźniona miednicapokażemy ćwiczenia rozluźniające mięśnie dna miednicy oraz mięśnie pośladkowe. Wdrożymy pozycje odciążające dno miednicy, połączone z oddechem, dzięki nim pozwolisz mięśniom dna miednicy na odpoczynek i regeneracje. Nauczymy się wspólnie rozciągać oraz rolować skrócone w wyniku endometriozy mięśnie.

6.
Codzienna profilaktyka mięśni dna miednicynauczymy Cię krok po kroku, jak samodzielnie wykonać masaż brzucha. Samodzielne rozluźnianie znacznie zmniejszy dolegliwości bólowe oraz skutecznie wyciszy tkanki. Omówimy również profilaktykę mięśni dna miednicy, podpowiemy, jakie czynności im szkodzą, a które są dla nich korzystne.

7. Dieta w endometriozie - przygotowaliśmy dla Ciebie ebook wsparcie żywieniowe i suplementacyjne przygotowane przez dietetyka klinicznego. 

Zawartość kursu:
  6 lekcji
  Plan treningowy PDF 
 E-book "Wsparcie żywieniowe i suplementacyjne"
przygotowany przez dietetyka klinicznego
  Trening relaksacyjny
Stworzony przez